Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Český ráj - Turistické stezky - Jesenný - Z JESENNÉHO ÚDOLÍM ŘEKY KAMENICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

Z JESENNÉHO ÚDOLÍM ŘEKY KAMENICE

Průběh trasy: Jesenný – Návarov – Plavy – Velké Hamry – Tanvald – Železný Brod – (Semily) – Jesenný
Popis trasy: Nedaleko Jesenného teče řeka Kamenice, která je na jaře hojně využívána vodáky ke sjezdům na divoké vodě a ke slalomovým soutěžím. Po levém břehu řeky vede Palackého turistická stezka, kterou se z Jesenného proti proudu dostaneme do Návarova. Tam na skále stojí zbytky kdysi nedobytného hradu a v jeho těsné blízkosti můžeme navštívit Návarovský zámek – dnes penzion. Bronzová pamětní deska na domě u zámku nám poví, že zde v letech 1901 – 1916 pobýval básník, spisovatel a politik Viktor Dyk, který zde v hostinci „U Českého lva“ napsal několik divadelních her z místního prostředí.
Z Návarova můžeme Palackého stezkou dále pokračovat proti proudu řeky do Plavů, Velkých Hamrů, a Tanvaldu. Ve Velkých Hamrech nejdeme památník Svárovské stávky. Zpět se můžeme svést po železnici, která byla postavena již v roce 1875. Vede po pravém břehu řeky Kamenice do města sklářů, Železného Brodu. Vystoupíme-li jednu zastávku před Železným Brodem, pod Spálovem na soutoku Jizery a Kamenice, můžeme spatřit unikátní železobetonový most z roku 1938 s posunutými oblouky. Dále si zde můžeme prohlédnout Spálovskou hydroelektrárnu na Jizeře. Ze Spálova můžeme ještě pokračovat Riegrovou turistickou stezkou proti proudu Jizery do Semil, nebo se vrátit zpět do Jesenného.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
JESENNÝ
Historické zajímavosti
ZÁMEK V JESENNÉM
KAPLE POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE V JESENNÉM
KAPLIČKY MEZI JESENNÝM A NÁVAROVEM
PÍSKOVCOVÉ KŘÍŽE V JESENNÉM
MANSKÁ LOUKA U JESENNÉHO
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz