Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Rockování nad Olzou
Rockování nad Olzou

Festival
Kdy: 17.8.2019
Čas: 13.30
Kde: Český Těšín, ČESKÝ TĚŠÍN
Beskydy
Český Těšín

5. ročník jednodenního rockového festivalu v příjemném prostřední rozlehlého parku A. Sikory v Českém Těšíně.Po předchozích úspěšných ročnících jednodenního rockového festivalu pod širým těšínským nebem pokračuje KaSS „Střelnice“ pod záštitou Města Český Těšín v pořádání této akce pro všechny fanoušky pořádné rockové muziky i v roce 2019.

Pátý ročník opět nabídne vydatný hudební program s legendárními kapelami české a polské rockové scény na velkém pódiu. Samozřejmě nebude chybět ani vynikající občerstvení u stánků v atraktivním prostředí parku A. Sikory

Sobota 17. 8. 2019 bude v Českém Těšíně patřit jen a jen rockové muzice a jejím fanouškům. Mocný zpěv, dunění bubnů a řev elektrických kytar se z parku začne ozývat ve 13:30! Vše bude na správnou míru uvádět ostřílená moderátorka rádia Čas Rock Hanka Outratová.
Jako první se na pódiu objeví česká hardcore-crossoverová kapela FORREST JUMP. Parta z jihomoravských Bučovic řádí na pódiích už od roku 2001. FORREST JUMP - to je našlapaná muzika s českými texty a důležitými tématy, vedená zpěvákem Pepou Michálkem.

Hned po úvodní kapele nastoupí legendární česká hard-rocková kapela DOGA v čele s charismatickým a výrazným frontmanem Romanem „Izzi“ Izaiášem, který je jedním z průkopníků hard-rockové image na české scéně.


Na pódiu to pak rozjede ostravská kapela AC/CZ, nejsvěžejší AC/DC revivalová kapela, kritiky uznávaná jako nejlepší revival v ČR. Kapela ročně odehraje přes 80 koncertů a objevuje se na pódiu s přední špičkou české hudební scény. Můžete se těšit na show s originálními kostýmy, nástroji, kulisami a hlavně interpretací. Hlavním protagonistou tohoto seskupení je známý kytarista Adam Malík alias Angus Young.

Následovat bude kultovní metal-crossoverová kapela Cocotte Minute, která se od svého návratu na scénu nachází ve vrcholné formě a řadí se mezi absolutní špičku nejen v rámci svého žánru ale i celé české klubové scény. Skupina je oceňována za svůj hudební nadhled a silné české texty. Kapela vyniká svým nezaměnitelným syrovým soundem a neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera, který navíc neváhá svými texty obsáhnout témata, do kterých se většina textařů v české kotlině bojí pouštět.

Festival poctí svým vystoupením skvělá kapela ILLUSION ze vzdáleného přímořského města Gdaňsk, která je legendou polského rocku. Představuje hudbu v žánru rock, hard rock a rockového grunge. Kapelu Illusion založili Tomasz „Lipa“ Lipnicki, Jerzy „Jerry“ Rutkowski a Pawel Herbasch. Již několikrát získali nominaci na polskou hudební cenu Fryderyk.
Rockovou atmosféru na závěr ještě více rozvášní legenda polského heavy a trash metalu kapela HUNTER, která přijede z dalekého města Szczytno poblíž litevských hranic. Jste fanouškem thrash metalu? Pokud ano, nezapomeňte přijít! Jejich texty jsou proti válce, násilí, nesnášenlivosti a hlouposti. Kapela již má za sebou také mnoho nominací na cenu Fryderyk a ocenění v hlasování hudebních časopisů.
Park Adama Sikory v Českém Těšíně je jako stvořený pro konání podobných akcí. Nabízí velké prostranství pro sport, odpočinek i zábavu. Okolí pódia navíc v den konání festivalu doplní stany s občerstvením, takže pro dobrou náladu návštěvníků bude vše připraveno.

„Jsme nadšení z toho, že rockový festival si v Českém Těšíně našel své fanoušky a láká do parku A. Sikory mnoho nadšených rockerů!“, říká ředitelka KaSS „Střelnice“ Ing. Sabina Stiller a dodává „Velkou předností celého festivalu je jeho umístění v rozlehlém prostředí krásného parku Adama Sikory, kde lidé rádi tráví svůj volný čas a my sem můžeme přinést i trochu pořádné muziky. Stejně jako v předchozích letech ale budeme i letos návštěvníky festivalu nabádat k odpovědnosti za své chování vůči prostředí, ve kterém se festival nachází.“Protože je park opravdu krásným místem, kam chodí odpočívat rodiny s dětmi po celé léto, nese se festival v duchu ohleduplnosti vůči přírodě. Pro odpadky návštěvníků budou v prostoru parku na mnoha místech připraveny separační nádoby na tříděný odpad, a za sbírání plastových kelímků budou připraveny dokonce odměny. Pro dobrý pocit určitě nebude nutné docházet daleko.


Line-up:

13:30FORREST JUMP (CZ)
15:15DOGA (CZ)
16:45AC/CZ (CZ)
18:15COCOTTE MINUTE (CZ)
20:15ILLUSION (PL)
21:30HUNTER (PL)

Místo

park A. Sikory

Cena

100 Kč


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz