Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Svátek tří bratří
Svátek tří bratří

Slavnost
Kdy: 14.06.2019, do: 16.06.2019
Kde: Český Těšín, KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ STŘEDISKO STŘELNICE V ČESKÉM TĚŠÍNĚ
Beskydy
Český Těšín

Česko-polské příhraničí oslaví 29. ročník třídenního festivalu s názvem Svátek tří bratří, na kterém se představí největší hvězdy současné české a polské hudební scény.

Ještě před slavnostním zahájením Svátku tří bratří se na náměstí v Českém Těšíně představí žáci Základní umělecké školy Pavla Kalety. Chybět nebudou ani zájmové kroužky Kulturního a společenského střediska „Střelnice“ a také Reprezentační soubor písní a tanců PZKO OLZA. Následovat bude slavnostní průvod a společné setkání představitelů měst Českého Těšína a Cieszyna nad řekou Olší na mostě Družby, kde bude připraven tradiční těšínský štrúdl.

Odtud se průvod vydá na Rynek v Cieszynie. Zde si připomeneme legendu o založení obou měst, na pódiu bude předán klíč od pomyslných bran města do rukou ředitelů kulturních institucí a pak už se bude na obou stranách jen hrát, zpívat a veselit se.

Na náměstí v Českém Těšíně v pátek uslyšíme hity Jiřího Schelingera v podání Schelinger revival band Ostrava, vystoupí charizmatický zpěvák s nezaměnitelným hlasem Václav Noid Bárta & Bekbek Clan, dorazí legendární slovenská rocková kapela Tublatanka a večer zakončí populární kapela Mandrage.

V sobotu potěší starší ročníky slovenská skupina Progres známá z TV Šlágr. Mladší generaci rozproudí hvězdná slovenská zpěvačka a raperka Sima. S blížícím se večerem přivítáme stálici populární scény Lenku Filipovou, program vyvrcholí root-rockovou náloží kapely TH!S a na závěr slovenská rocková kapela Desmod.

Třetí den Svátku tří bratří bude patřit Kultuře regionu. Představí se folklórní soubory a spolky, které udržují tradice svých národnostních menšin a svým vystoupením nám přiblíží jejich historii a zvyky.

Vystoupí romská kapela Imperio, dětský folklorní soubor Slezanek, spolek Němců těšínského Slezska Die Haselnuss, reprezentační soubor písní a tanců PZKO OLZA, Vietnamský spolek Moravskoslezského kraje a Ostravy z.s. a slovenská gospelová skupina Lamačské chvály.

Bohatý zábavný program po tři dny oslav bude připraven i pro děti. Budou přichystány soutěžní stanoviště, vyfotit se mohou s pohádkovými postavami z balónků a po celou dobu je budou bavit legendární Klauni z Balónkova. V neděli si navíc děti mohou vyzkoušet jízdu elektrickými autíčky po náměstí.

Ředitelé obou kulturních domů zvou na největší kulturní událost na Těšínsku: „Přijďte ochutnat veselý a živý Těšín plný lidí, hudby, zábavy a skvělé atmosféry. Máme pro vás připravený skvělý program, který si prostě nemůžete nechat ujít!“


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz