Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


České korunovační klenoty
České korunovační klenoty

Výstava
Kdy: 18.04.2019, do: 23.06.2019
Kde: Šťáhlavy, ZÁMEK KOZEL (NKP)
Plzeňsko
Šťáhlavy

Od 18. 4. do 23. 6. 2019 se v reprezentativním výstavním sále bývalé jízdárny zámku Kozel uskuteční výstava České korunovační klenoty na dosah / Život a dílo Karla IV. Projekt připomene nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka – Otce vlasti, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.
Hlavní exponáty – klenoty – ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Stranou nezůstane ani panovníkova zakladatelská činnost nebo rodinné vztahy.
Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury nebo 3D modely. Expozici doplňuje tajůplný interaktivní prvek pro malé i velké návštěvníky.
Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, nedávno také repliky cášské a lombardské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi.

Místo

Zámek Kozel – jízdárna

Cena

Vstupné:
25 Kč – děti MŠ (3-6 let)
60 Kč – děti ZŠ (6-15 let; individuální návštěvníci);
50 Kč – děti ZŠ ve skupinách nad 20 osob
75 Kč – studenti SŠ, studenti VŠ a VOŠ, senioři nad 65 let
100 Kč – dospělí

Organizátor

Mgr. Petr Lukas, 605 972 588


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz